Följ oss på sociala medier:
”"... handfasta tips finns i de allt mer populära skrivarhandböckerna. ...”Läs mer
”Boken är skriven i ett högt tempo och händelserna avlöser varandra. .....”Läs mer
”Sverigevänner lyfter fram internets betydelse bättre än något annat ja...”Läs mer
””Kicki Sehlstedt etablerade sig på parnassen med sin debut ’Sweet Loli...”Läs mer
”… detta och mycket annat tar plats i boken, där Guillou skickligt bala...”Läs mer
”Morgan Larssons språk känns igen från radion, och det är en prosa som ...”Läs mer
”Livet som singel och 45 mitt i verkligheten beskrivs på ett sådant sät...”Läs mer
”Tolvåriga Elvira och hennes mamma fyller den här romanen, som är debut...”Läs mer
”Att en grammatikbok skulle göra mig glad, det trodde jag aldrig. Men S...”Läs mer

Kontakta oss

Förlagschef och VD

Ann-Marie Skarp

Förlagschef och VD

Telefon: 08-412 13 54
ann-marie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Förläggare

Sofia Brattselius Thunfors

Förläggare

Telefon: 08-412 13 53
sofia@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Produktion/redaktion

Mattias Boström

Produktion/redaktion

Telefon: 08-412 13 51
mattias@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Redaktör

Anna Hirvi Sigurdsson

Redaktör

Telefon: 08-545 678 40
anna@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Marknadschef

Cherie Fusser

Marknadschef

Telefon: 08-412 13 52
cherie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Press och information

Lottis Wahlöö

Press och information

Telefon: 08-412 13 59
lottis@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljningschef

Madeleine Lawass

Försäljningschef

Telefon: 08-412 13 55
madeleine@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljning

Lars Jexell

Försäljning

Telefon: 08-412 13 57
lars@piratforlaget.se Ladda ned pressbild