Följ oss på sociala medier:
”Jag inser att det som gjort djupast avtryck i minnet är beskrivningarn...”Läs mer
”Hans röst i etern följer med in i hans böcker, där hans...”Läs mer
”Flickan som fick en röst är en fantastiskt fin debutroman som ger...”Läs mer
”En riktig bladvändare som kan fånga läsare i olika åldrar.”Läs mer
”Det är underhållande läsning, där Sara Lövestam tar upp historiska frå...”Läs mer
”...Gammels bok stannar kvar länge i mina tankar.”Läs mer
”Ebervalls och Samuelsons skildring av fyrtiotalets Stockholm och Köpen...”Läs mer
”Jonas Jonasson skriver skrönor som är njutbara att läsa. ... Skrönor t...”Läs mer
”Jan Guillou har slutfört ett imponerande verk. 1900-talet har fått sin...”Läs mer
”Låt det brinna är en grov, mörk, hård och oförutsägbar deckare som man...”Läs mer
”Det finns flera anledningar att sluka Johan Erlandssons bok om Maj Wah...”Läs mer
”Anne Holt skriver spännande om aktuella samhällsproblem och ger en tro...”Läs mer
”Min alltför vackra syster är i likhet med Historien om en anständig fa...”Läs mer
”Att gestalta troll trovärdigt är inte det enklaste, men de här författ...”Läs mer
”Jag skrattade högt åt den här boken! ... Lärarinnan är en välskriven m...”Läs mer
”Personligt och berörande. Inspirerande!”Läs mer
”Patos. Det är drivet och limmet i "De rättslösa". ... De rättslösa dra...”Läs mer
”Den är jättehärlig … Solstolsläsning! … det är lite feelgood, den bjud...”Läs mer
”Men David Wibergs roman är också en poetisk dialog, och mer än...”Läs mer
”"Drönaren" har utsetts till Norges bästa kriminalroman 2019 och det ha...”Läs mer
”I år skulle den brittiska deckardrottningen ha fyllt 130 år. Kristina ...”Läs mer
”Intressant! … Lärorikt. Och en mycket viktig bok för att förstå högerp...”Läs mer

Kontakta oss

Förläggare och Styrelseordf.

Ann-Marie Skarp

Förläggare och Styrelseordf.

Telefon: 08-412 13 54
ann-marie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Förlagschef

Pia Printz

Förlagschef

Telefon: 08-412 13 53
pia@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
VD

Erik Titusson

VD

Telefon: 08-545 678 54
erik@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Förläggare och Redaktör

Anna Hirvi Sigurdsson

Förläggare och Redaktör

Telefon: 08-545 678 40
anna@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Marknadschef

Cherie Fusser

Marknadschef

Telefon: 08-412 13 52
cherie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Press och information

Lottis Wahlöö

Press och information

Telefon: 08-412 13 59
lottis@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljningschef

Madeleine Lawass

Försäljningschef

Telefon: 08-412 13 55
madeleine@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljning

Lars Jexell

Försäljning

Telefon: 08-412 13 57
lars@piratforlaget.se Ladda ned pressbild