Följ oss på sociala medier:
”Boken kallas en psykologisk thriller och är oerhört lättläst, med ett ...”Läs mer
”En riktigt bra berättelse om ett verkligt livsöde som är mer fascinera...”Läs mer
”När himlen faller ner är en personlig berättelse, baserad på författar...”Läs mer
”Kort och gott så är Stormskörd av Mattias Leivinger och Johannes Pinte...”Läs mer
”Samtidsfrågor i ruggig bladvändare.”Läs mer
”Det här är en klassiker ... om man verkligen vill lära sig...”Läs mer
”Lövestams tredje bok i serien om grammatik är likt de andra skriven på...”Läs mer
”Marie-Louise Ekmans pregnanta noteringar har en poetisk kvalitet som s...”Läs mer
”Deckardrottningar finns i överflöd, men inte många kan skriva storslag...”Läs mer
”Trovärdigt om gängkriminalitet.”Läs mer
”Samtidigt som berättelsen drar in mig och får mig engagerad så lär jag...”Läs mer
”Författaren är en fena på tidsmarkörer och detta tillsammans med bra s...”Läs mer
”Det är driv i berättelsen.”Läs mer
”Jag tyckte den var skojig. Underhållande, lättläst och, precis som inn...”Läs mer
”Det är nära till leende när man läser boken. ... Boken visar...”Läs mer
”Sweet Lolita är en stark och viktig bok ... Detta är en...”Läs mer
”Denna gång hamnar skrupellösa flyktingsmugglare och andra samtida feno...”Läs mer

Kontakta oss

Förlagschef och VD

Ann-Marie Skarp

Förlagschef och VD

Telefon: 08-412 13 54
ann-marie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Förläggare

Sofia Brattselius Thunfors

Förläggare

Telefon: 08-412 13 53
sofia@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Produktion/redaktion

Mattias Boström

Produktion/redaktion

Telefon: 08-412 13 51
mattias@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Redaktör

Anna Hirvi Sigurdsson

Redaktör

Telefon: 08-545 678 40
anna@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Marknadschef

Cherie Fusser

Marknadschef

Telefon: 08-412 13 52
cherie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Press och information

Lottis Wahlöö

Press och information

Telefon: 08-412 13 59
lottis@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljningschef

Madeleine Lawass

Försäljningschef

Telefon: 08-412 13 55
madeleine@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljning

Lars Jexell

Försäljning

Telefon: 08-412 13 57
lars@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Ekonomichef

Anna Carin Sigling

Ekonomichef

Telefon: 08-412 13 56
annacarin@piratforlaget.se Ladda ned pressbild