Följ oss på sociala medier:
”Man blir sällan besviken när man läser en kriminalroman av Unni Lindel...”Läs mer
”Den lokala deckarförfattaren gör det igen: Levererar en lättläst mordg...”Läs mer
”… man kan se den här boken som en kommentar till det...”Läs mer
”I första halvan av Skrivboken skildrar Kristina Ohlsson vägen fram til...”Läs mer
”Intressant! … Lärorikt. Och en mycket viktig bok för att förstå högerp...”Läs mer
”Tidigare i höstas läste jag första delen om Kajan och Aida, Sweet Loli...”Läs mer
”Efter att ha läst också de andra åtta av Jan Guillous tidigare...”Läs mer
”Morgan Larssons språk känns igen från radion, och det är en prosa som ...”Läs mer
”Livet som singel och 45 mitt i verkligheten beskrivs på ett sådant sät...”Läs mer
”Lysande, charmig & välskriven!”Läs mer
”Lövestam har en ton som gör att hon aldrig blir påstridig ......”Läs mer

Kontakta oss

Förlagschef och VD

Ann-Marie Skarp

Förlagschef och VD

Telefon: 08-412 13 54
ann-marie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Förläggare

Sofia Brattselius Thunfors

Förläggare

Telefon: 08-412 13 53
sofia@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Produktion/redaktion

Mattias Boström

Produktion/redaktion

Telefon: 08-412 13 51
mattias@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Redaktör

Anna Hirvi Sigurdsson

Redaktör

Telefon: 08-545 678 40
anna@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Marknadschef

Cherie Fusser

Marknadschef

Telefon: 08-412 13 52
cherie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Press och information

Lottis Wahlöö

Press och information

Telefon: 08-412 13 59
lottis@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljningschef

Madeleine Lawass

Försäljningschef

Telefon: 08-412 13 55
madeleine@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljning

Lars Jexell

Försäljning

Telefon: 08-412 13 57
lars@piratforlaget.se Ladda ned pressbild