Följ oss på sociala medier:
”Månadens inspiratör är ett stilsäkert superproffs som välter kiosker m...”Läs mer
”"En välskriven bladvändare där man verkligen får hoppas att att det me...”Läs mer
”Det är en i högsta grad angelägen bok som Jonathan Lundberg har...”Läs mer
”… detta och mycket annat tar plats i boken, där Guillou skickligt bala...”Läs mer
”Kistbyggarna är en härlig feelgoodbok med både djup, svärta och humor ...”Läs mer
”Livet som singel och 45 mitt i verkligheten beskrivs på ett sådant sät...”Läs mer
”Beskrivningarna av 90-talets Paris tilltalar mig något enormt, och jag...”Läs mer
”Tur då att Sara Lövestam finns. Efter de smarta böckerna "Grejen med v...”Läs mer
”Oskuld är en oerhört viktig bok som på ett mycket raffinerat och...”Läs mer
”Känns mycket initierat och trovärdigt … Sammantaget har Anne Holt lyck...”Läs mer
”Även om den sociala miljön som skildras i "Historien om ett anständigt...”Läs mer
”Listig story effektivt berättad … effektivt i korta välformulerade kap...”Läs mer
”… ett effektivt litterärt grepp, att leka med dikt och verklighet och ...”Läs mer
”En riktigt mysigt och varm berättelse. Gillar att man får följa olika ...”Läs mer
”Mycket bra spänningsdebut … Snarare ett juridiskt drama än en regelrät...”Läs mer
”Redan från första sidan dras jag in i Julias liv och blir...”Läs mer
”Fantastiskt!!! … Dessa böcker är bättre än juveler! De är flykter från...”Läs mer
”Den här boken var väldigt gripande, och jag slukade den på en...”Läs mer
”En perfekt bok för den som inte kan välja mellan klassisk polisroman o...”Läs mer

Kontakta oss

Förlagschef och VD

Ann-Marie Skarp

Förlagschef och VD

Telefon: 08-412 13 54
ann-marie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Förläggare

Sofia Brattselius Thunfors

Förläggare

Telefon: 08-412 13 53
sofia@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Produktion/redaktion

Mattias Boström

Produktion/redaktion

Telefon: 08-412 13 51
mattias@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Redaktör

Anna Hirvi Sigurdsson

Redaktör

Telefon: 08-545 678 40
anna@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Marknadschef

Cherie Fusser

Marknadschef

Telefon: 08-412 13 52
cherie@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Press och information

Lottis Wahlöö

Press och information

Telefon: 08-412 13 59
lottis@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljningschef

Madeleine Lawass

Försäljningschef

Telefon: 08-412 13 55
madeleine@piratforlaget.se Ladda ned pressbild
Försäljning

Lars Jexell

Försäljning

Telefon: 08-412 13 57
lars@piratforlaget.se Ladda ned pressbild